• PillCam-Kapsul Endoskopi

  Bilindiği gibi sindirim sistemi ağızdan anüse kadar uzanan uzun bir kanal…

  devamı..
 • Reflü ve Motilite İzleme

  Sindirim sisteminin en sık görülen hastalıklarından olan Gastroözofagiyal Reflü Hastalığı, İrritabl Barsak Sendromu, Konstipasyon (Kabızlık), gastroparezi ve daha seyrek rastlanılan…

  devamı..
 • Barrx & Halo-RadyoFrekans Ablasyon(RFA)

  Barrx ™ Ablasyon Sistemi, Barrett epithelium dokuyu kaldırmak için IM (Intestinal Metaplasia), LDG (Low-Grade Dysplasia)…

  devamı..
 • Gastroenteroloji

  Her canlının yaşamını devam ettirebilmesi için, dışarıdan vücudu…

  devamı..
 • Medtronic

  Medtronic tüm dünyada milyonlarca insanın ağrılarını dindiren, sağlığına kavuşmasını sağlayan ve ömrünü uzatan ürün ve hizmetleri ile tıp teknolojisinde dünya lideridir.

  devamı..

Reflü ve Motilite İzleme

 

Reflü tanı tedavi ve Motilite bozuklukları izleme = pH Metre , pH-Z ,Manometre
Mide iceriğinin retrograd olarak ozofagusa geçmesi, Gastroozofagiyal Reflu Hastalığı (GORH)’olarak kabul edilir. GÖRH özofagusa zarar verebilir ve tedavi edilmediği takdirde, GÖRH daha ciddi sağlık problemlerine yol açabilir.

Kapsül tabanlı Bravo pH metre veya kateter bazlı Digitrapper pH-Z izleme yöntemleri
Hastalığın kesin tanısı için kullanılan yöntemdir. Ölçüm cihazı ile yemek borusu ve mide içindeki asit değişiklikleri izlenir ve hastanın reflüsü olup olmadığı anlaşılmış olur. 24 pH ölçümü ile sadece hastalığın tanısı değil aynı zamanda reflünün tipi ve ne gibi faktörler ile tetiklendiği de anlaşılır.

KABLOSUZ PH METRE KAPSÜL KATALOG

Motilite
Kelime anlamı olarak Hareket edebilme yeteneği, hareket gücü, hareketlilik.

Sindirim sisteminin en sık görülen hastalıklarından olan Gastroözofagiyal Reflü Hastalığı, İrritabl Barsak Sendromu, Konstipasyon (Kabızlık), gastroparezi ve daha seyrek rastlanılan Akalazya gibi hastalıklar Gastrointestinal Motilite içinde yer alan önemli hastalıklardan biir kısmını oluşturur.

Gastrointestinal Motilite alanına giren diğer başlıca konular Diffüz özofagiyal spazm, Nutcracker özofagus, Non Kardiyak Göğüs Ağrısı, Gastrointestinal Sistemin Fonksiyonel Hastalıkları, Gayta İnkontinansı (dışkı kaçırma), fonksiyonel karın ağrısı gibi konular vardır.

Motilite bozukluklarının tanısı için manometrik incelemeler yapılır. Manometre yutma borusu içinden basınç ölçümleri yapmamızı sağlayan bir sistemdir
Bunlardan en önemlisi
High Resolution Manometry (HRM) = Yüksek Çözünürlüklü Manometre-Katı Sistem

 

YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜKLÜ OZOFAGUS MANOMETRİ

 

YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜKLÜ ANORECTAL MANOMETRİ

Ekleyen admin